Brak odczytów DS18B20 przez ESP

Topic author
wachcio

Brak odczytów DS18B20 przez ESP

Post autor: wachcio » pt lis 29, 2019 9:02 pm

Witam

Jak pisałem w innym wątku zdalnie zaktualizowałem moją malinę z Raspian 9 i nettemp beta RC2 do Raspian 10 i nettemp betamm. Prawie wszystko ruszyło od kopa ale niestety prawie...
Problemem jest brak widoczności czujnika podpiętego przez ESP pomimo tego, że wersja wcześniejsza nie miała z tym problemu. Teraz nawet nie widzę zakładki do wgrywania wsadu. Coś się chyba ostro zmieniło w tej kwestii tylko nie wiem co.
Zauważyłem również, że dołożono tzw czujniki wirtualne i po ustawieniu pozycji domu czujnik jakości powietrza pokazuje dane ale wschód i zachód słońca jest cały czas na 1:00. Coś jeszcze trzeba ustawić?
Awatar użytkownika

pasiekazj
Twórca oprogramowania
Otrzymał  piwo: 14 razy
Kontakt:

Re: Brak odczytów DS18B20 przez ESP

Post autor: pasiekazj » pt lis 29, 2019 9:40 pm

wachcio pisze:
pt lis 29, 2019 9:02 pm
Witam

Jak pisałem w innym wątku zdalnie zaktualizowałem moją malinę z Raspian 9 i nettemp beta RC2 do Raspian 10 i nettemp betamm. Prawie wszystko ruszyło od kopa ale niestety prawie...
Problemem jest brak widoczności czujnika podpiętego przez ESP pomimo tego, że wersja wcześniejsza nie miała z tym problemu. Teraz nawet nie widzę zakładki do wgrywania wsadu. Coś się chyba ostro zmieniło w tej kwestii tylko nie wiem co.
Zauważyłem również, że dołożono tzw czujniki wirtualne i po ustawieniu pozycji domu czujnik jakości powietrza pokazuje dane ale wschód i zachód słońca jest cały czas na 1:00. Coś jeszcze trzeba ustawić?
W kwesti ESP - musisz wgrać nowsze wsady do esp z wiki lub z githuba esp i ustawić wysyłanie danych do NT po http lub mqtt - jest opis na forum.
Co do sunset i sunreise - w devices niebieski guzik more i tam podajesz lat i long oraz strefe czasową - wpisz 1.

Nie wiem czy przy tak dużym przeskoku wersji wszystko zadziała poprawnie.
Rpi 4 + SSD 240 GB + nettemp.
http://mmblog.pl

Topic author
wachcio

Re: Brak odczytów DS18B20 przez ESP

Post autor: wachcio » sob lis 30, 2019 12:53 am

O dziwo nie bez problemów ale wszystkie czujniki w tym ESP na starym sofcie udało się uruchomić i działają na razie bez zarzutu choć tak samo jak w starej wersji odczyty nie zawsze są co minutę.
ODPOWIEDZ